Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 10 luty 2020 14:11

Danuta Błażejczyk Gościem Honorowym XVI edycji Rzeszów Carpathia Festival

radością informujemy że Gościem Honorowy XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki " Carpathia Festival" który odbędzie się na rzeszowskim Rynku w dniach 15-17 maja 2020 będzie DANUTA BŁAŻEJCZYK
Danuta Błażejczyk to jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Poza wspaniałymi warunkami wokalnymi, charakteryzuje ją pogoda ducha i otwartość na drugiego człowieka.


Danuta Błażejczyk debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” . W 2015 roku obchodziła jubileusz XXX - lecia pracy artystycznej. Koncerty inaugurujące jubileusz odbyły się w Warszawie – Teatr Żydowski i w Busku Zdroju Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Teatrze Żydowskim w Warszawie i w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Gośćmi specjalnymi była ANNA MARIA JOPEK, ANNA JURKSZTOWICZ, KAYAH, ANNA LUBAŃSKA mezzosopran, ALICJA MAJEWSKA, KATARZYNA NOSOWSKA, KAROLINA BŁAŻEJCZYK, ANETA FIGIEL, WŁODZIMIERZ KORCZ, HENRYK MIŚKIEWICZ, ANDRZEJ IBEK, Artystom towarzyszył ARTUR GRUDZIŃSKI BAND I DAREK JANUS BAND.
W 2020 roku obchodzić będzie 35 lecie pracy artystycznej.
Danuta Błażejczyk jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach ”Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, “Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu„Lokatorzy”.
Jest założycielką i Prezesem FUNDACJI APETYT na KULTURĘ. Fundacja ta opiekuje się uzdolnioną artystycznie młodzieżą oraz realizuje wyjątkowe i ambitne wydarzenia artystyczne. W 2011r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Danuta Błażejczyk otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis-Zasłużonym dla Kultury Narodowej.
Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność.