Wydrukuj tę stronę

Paweł Nawrocki

Kraków / Polska

Paweł Nawrocki – wokalista, gitarzysta, kompozytor oraz autor tekstów. Od 2005r. nieprzerwanie związany jest z zespołem Alergen, z którym na koncie ma już 3 wydane płyty (2014, 2015, 2021) oraz wiele singli.

ALERGEN to krakowski kwartet rockowy. Paweł Nawrocki wraz ze swoim zespołem zaistnieli w świadomości słuchaczy m.in. dzięki charyzmatycznym koncertom oraz piosence „Kiedy odejdziesz”, która jeszcze przed premierą pierwszej płyty (maj 2014 r.) z sukcesem zadebiutowała na liście przebojów „Gorąca 20” Radia Eska. Kolejny kawałek „Gorąca krew” nominowany do Jedynkowego Przeboju Wakacji (2014) Polskiego Radia Jedynka, obecny na listach przebojów w Polsce, UK oraz USA utwierdziły pozycję zespołu ALERGEN jako jednego z najciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia pop/rock! Ich przeboje są chętnie grane przez ogólnopolskie i regionalne stacje radiowe, a sam zespół często zapraszany do programów telewizyjnych. W Listopadzie 2015 r. dzięki głosom internautów i Jury konkursu „Zagraj z Gwiazdami”, zespół zagrał w słynnej hali O2 Arena w Londynie razem z Kombii i Ewą Farną, ponownie w tym samym miejscu zespół pojawił się w maju 2016 rozgrzewając pełną salę podczas koncertu 35-lecia Lady Pank. Dwa lata z rzędu (2015 i 2016) występowali wśród największych gwiazd muzyki pop/rock podczas TOP STARS FESTIVAL, z którego w 2016 roku do sklepów muzycznych trafiła okolicznościowa składanka. Nie długo po tym zespół miał ogromną przyjemność zagrać z legendą brytyjskiej sceny – zespołem The Sisters Of Mercy podczas prestiżowego X FESTIWALU LEGEND ROCKA w Dolinie Charlotty!

W 2017 r. singiel „Zaczekam na lepszy czas” dzielnie okupował pierwsze miejsca list przebojów.

Od samego początku działalności Pawła wraz zespołem priorytetem jest wykonywanie autorskiej muzyki, podpartej energetycznymi, pełnymi przebojowości koncertami. Dlatego przez ostatnie 15 lat Alergen stał się klasą samą w sobie, o czym można się przekonać na koncertach.