Wydrukuj tę stronę

Paulina Kut - Baddie

Baddie to nowy projekt Pauliny Kut – wokalistki zespołu dollZ. Pierwszą artystyczną odsłoną był singel nagrany z zespołem Żywiołak pt. „Dziady”. Tydzień później wraz z utworem „Stonoga” narodziła się Baddie. Zmianą wizerunku Paulina odcina się od dotychczasowych działań rockowo/alternatywnych. Baddie jest projektem elektronicznym w wyjątkowym anturażu, ale cały czas psychodelicznym.
Paulinę poznaliśmy w alternatywnym projekcie dollZ, który łączył ze sobą progresywny/psychodeliczny rock z popem. Trampoliną w karierze zespołu był program „X-Factor”. W 2012 roku w programie „Must Be The Music” zaprezentowali singiel „Every Street”. Dwa lata później zespół wydał swój debiut fonograficzny „Taa…” z takimi singlami jak: „Tory” oraz „Bile Bur Gorne” znany z czołówki programu „Kossakowski. Szósty zmysł”. W 2017 roku zespół wydał album pt. „Sz…Sz…Sz…”, na którym znalazł się hit z czołówki serialu telewizyjnego „Złomowisko” pt. „Diament Mój”.
Aktualnie Paulina jako Baddie kompletuje materiał na debiutancki album. Producentami części utworów jest Wojtek Baranowski oraz Staszek Plewniak.