Wydrukuj tę stronę

Karolina Lizer

Karolina Lizer ma 25 lat i pochodzi z miejscowości Stręgielek. W Warszawie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Juliusza Zarębskiego w klasie fortepianu Marii Marchut-Koffman, Państwową Ogólnokształcącą Eksperymentalną Zintegrowaną Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Józefa Elsnera w klasie klawesynu Lilianny Stawarz. Od 2020 roku jest uczennica PSM II ST. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Wokalistyka Estradowa Agnieszki Lipskiej.
Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Doskonaliła się na wielu warsztatach muzycznych, a także współpracując z grupą teatralną „Meandry”. Jest solistką w kapeli Ludowego Zespołu Artystycznego „Promni” przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
W 2012 roku ukazał się jej debiutancki album pt. „Lśniąca. Łąkowe historie…” z autorskimi utworami. Emitowane są w wielu stacjach radiowych, a płyta dostępna jest we wszystkich kanałach streamingowych, sklepach stacjonarnych i internetowych. Została uznana przez Marka Sierockiego za jedną z trzech najlepszych płyt września. Znalazła się wśród najlepszych albumów 2021 roku w podsumowaniach takich recenzentów jak: Adam Dobrzyński, Arkadiusz Kałucki, Teresa Drozda.
Wraz ze znakomitym pianistą Bogdanem Hołownią nagrała 10 utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów oraz 10 standardów jazzowych we własnym opracowaniu z polskimi tekstami, które oczekują na wydanie. Z repertuarem tym również koncertują.
W sierpniu 2021 wystawiła swój autorski spektakl muzyczny „Meshuge” na Festiwalu Warszawa Singera. Na festiwalu tym występowała już trzykrotnie. Z sukcesami uczestniczyła w wielu festiwalach, koncertach i konkursach. Zdobyła m.in. Grand Prix I Festiwalu Piosenki Polskiej „Kryształowy Kamerton”, Grand Prix na Festiwalu Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim, III miejsce na 56. Studenckim Festiwalu w Krakowie i wiele innych. Zaśpiewała w opolskich Debiutach, a jej udział w „Szansie na sukces” jurorzy nagrodzili wyróżnieniem. Grała i śpiewała w kabarecie „Mucha nie siada”. Przez rok była solistką w zespole Sentido, śpiewając standardy jazzowe, muzykę żydowską oraz przedwojenne szlagiery Mieczysława Fogga, co zaowocowało recitalem w Filharmonii Bałtyckiej.
Obecnie, wspólnie z muzykiem, instrumentalistą i kompozytorem Michałem Wodzem, pracuje nad programem z muzyką Kabaretu Starszych Panów oraz z muzyką Skaldów. Z zespołem Bum Bum Orkestar przygotowuje autorski repertuar. Koncertuje, gościnnie występuje w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”.
Jest tłumaczką tekstów do wielu standardów jazzowych, które sama wykonuje. Pisze i komponuje własne piosenki. Teksty napisali dla niej również Tomasz Kordeusz, Zuza Wiśniewska, Wioletta Witkowska, Arkadiusz Frania, Dawid Gębala i inni. Muzykę skomponowali dla niej: Janusz Strobel, Wojciech Zieliński, Marcin Partyka, Maciej Czemplik, Michał Wódz, Patryk Kraśniewski, Lena Romul i inni.
Brała udział w koncercie Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia z piosenkami Katarzyny Sobczyk pt. „Opowiedz mi swoją historię”, koncertuje jako solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo” z zespołem Zieliński Projekt. W wolnych chwilach wykonuje koncerty klawesynowe dla Towarzystwa Stanisławowskiego.