Ułatwienia dostępu

Aktualności

LOMBARD GWIAZDĄ KONCERTU „BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” PODCZAS XX „CARPATHIA FESTIVAL” – RZESZÓW 2024!

Już 20 lipca rusza XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2024! Przedstawiamy wykonawców, którzy zaśpiewają podczas  koncertu finałowego tegorocznej edycji festiwalu!

Największe przeboje polskiej muzyki rockowej – koncert pt. „Bal wszystkich świętych”!

Zespół Lombard, Sara Chmiel, Anastazja i Piotr Nowak oraz Soliści i Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowe pod kierunkiem Tomasza Filipczaka. W koncercie zabrzmią największe hity Zespołów Lombard i Łzy, m. in. „ Szklana pogoda” czy „Oczy szeroko zamknięte”, a także takie piosenki jak: „Jolka Jolka pamiętasz”, „Cykady na Cykladach”, czy „Kryzysowa narzeczona”, w specjalnych opracowaniach. Koncerty odbywające się w ramach „Carpathia Festival” są niepowtarzalne, ponieważ wszystkie aranżacje są produkowane specjalnie na to wydarzenie. To czyni je wyjątkowymi i wyróżniającymi „Carpathia Festival” na tle innych festiwali w Polsce.

Koncert pt. „Bal wszystkich świętych” odbędzie się 21 lipca o godz. 19.00 w Filharmonii Podkarpackiej. Wejście tylko z zaproszeniami!

Zespół LOMBARD powstał w 1981 roku w Poznaniu. LIDEREM ZESPOŁU LOMBARD JEST GRZEGORZ STRÓŻNIAK – kompozytor, aranżer, wokalista grający na instrumentach klawiszowych. To On od 40 lat nadaje zespołowi pop-rockowy charakter, łącząc ekspresyjne gitarowe brzmienia z pełnym bogactwem możliwości instrumentów klawiszowych i elektroniki. Od 1999 roku wspólnie z wokalistką zespołu Lombard Martą Cugier stanowią niepowtarzalny duet na scenie i w życiu, od prawie 25 lat realizując w Lombardzie swoje muzyczne marzenia.  

W pierwszym dziesięcioleciu LOMBARD współpracował z wieloma instrumentalistami i dwiema wokalistkami Wandą Kwietniewską i Małgorzatą Ostrowską, które kilkadziesiąt lat temu rozpoczęły działalności solowe. LOMBARD istniał w kilkunastu składach, obecny skład tworzą: Marta Cugier - wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, instr. klawiszowe wraz z towarzyszącymi muzykami: Łukasz Luki Kulczak – gitara, Paweł Kosa Kosicki – bas, Maksymilian Mińczykowski – perkusja.

Lombard nagrał kilkanaście płyt i wciąż zaskakuje swoich fanów kolejnymi muzycznymi odsłonami. Najnowsze to: DVD z wielokrotnie nagradzanym projektem multimedialnym „LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI - Drogi do wolności” (2008), bardzo osobista płyta „ShowTime” (2012) i jubileuszowa LOMBARD Swing (2016) stanowiąca muzyczny swingowo - rockowy eksperyment. Zespół wylansował wiele przebojów. Największe z nich to legendarne już "Przeżyj to sam" i dobrze znana "Szklana pogoda" oraz najnowsze „Deja’vu – to już było” czy „Modlitwa o wyspy szczęśliwe”. Zespół w latach ’80 współpracował z zewnętrznymi tekściarzami: Jackiem Skubikowskim, Markiem Dutkiewiczem, Andrzejem Sobczakiem. Dziś teksty dla zespołu Lombard pisze Marta Cugier.

Lombard zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i dla Polaków na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. Koncerty zespołu Lombard przyciągają fanów muzyki wszystkich pokoleń.

W 2016 roku zespół LOMBARD obchodził 35 rocznicę powstania z tej okazji przygotował projekt z towarzyszeniem Big Bandu i Orkiestry Kameralnej „MUZYKA BEZ GRANIC”. Największe przeboje zespołu Lombard w wersjach swingowych, jazzowych pokazuje wszechstronność wokalistów i muzyków zespołu. Lombard udowadnia na scenie, że muzyka nie ma granic i znów zaskakuje swoich fanów i krytyków. W 2019 roku zespół LOMBARD na wniosek przyjaciół ze Związku Podhalan otrzymał wyróżnienie państwowe GLORIA ARTIS za promocje na całym świecie polskich tradycji, wartości, historii i patriotyzmu.

Od 2021 roku LOMBARD świętuje 40 rocznicę swoich urodzin niezwykłym projektem LOMBARD 40/40 łączącym różne sposoby wyrażenia artystycznego. Do współpracy zaprosił niezwykłych artystów Arkadiusza Dzielawskiego – znanego na całym świecie malarza realizmu magicznego Arkadiusza Dzielawskiego, fotografa Annę Pawelczak. Niezwykłe jubileuszowe wydawnictwo zespołu - Artbook LOMBARD 40/40 - ukaże się w 2024 roku. #lombard4040

Partnerem koncertu „Bal wszystkich świętych” jest Filharmonia Podkarpacka.

WEJŚCIE TYLKO Z ZAPROSZENIAMI!

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia.

Partner strategiczny: Rzeszów – Stolica Innowacji

Patronat honorowy:

Wojewoda Podkarpacki

Marszałek Województwa Podkarpackiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Starosta Rzeszowski

Prezydent Miasta Rzeszowa

Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Rzeszowie

Bank Gospodarstwa Krajowego

Mecenat główny:

Makarony Polskie

Darczyńcy:

Metal Lab W.Gajdek, A.Pęczar Sp.k.,

GERMANITAS Centrum Języków Obcych,

KRUSZGEO SA,

Greinplast Sp. z. oo.,

BS Deweloper,

Ziaja Polska,

Lasko Nieruchomości,

SGL Deweloper,

Centrum Medyczne MEDYK,

Kwiaciarnia Magiczny Zakątek,

Biuro Nieruchomości KWAŚNIAK,

KOMINKI Daniel Fąfara,

Hotel i Restauracja Zacisze,

Fundacja Creative.pl,

FCshop.pl,

Natchnieni Bieszczadem

Partnerzy:

Województwo Podkarpackie,

Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP,

Filharmonia Podkarpacka,

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie,

Urban Lab,

Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie,

Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego Strzelec,

Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie,

WBX Studio,

Hotel Fryderyk.

Patronat medialny:

TVP 3 Rzeszów,

Dziennik Eurowizyjny

Poinformowani.pl,

Polskie Radio Rzeszów,

Gazeta Codzienna „Nowiny”,

Nowiny24.pl,

Echo Rzeszowa,

Katolickie Radio Rzeszów „Via”,

Nasz Dom Rzeszów,

VIP Biznes&Styl,

biznesistyl.pl,

Media Rzeszów,

Nasze Miasto,

Kurier Rzeszowski,

Radio Centrum

Partnerem festiwalu jest Województwo Podkarpackie. Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta

Współfinansowano ze środków ZAW STOART.

Mecenasem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

„Carpathia Festival” wspiera Podkarpackie Hospicjum dla dzieci

Więcej informacji o Festiwalu:

www.carpathia.rzeszow.pl

www.facebook.com/carpathiafestival

www.instagram.com/carpathiafestival

www.csw.info.pl

www.facebook.com/csw.rzeszow

www.instagram.com/centrumsztukiwokalnej

www.fundacjacarpathia.pl

www.facebook.com/fundacjacarpathia