Aktualności

piątek, 31 lipiec 2020 17:40

Koncert pełen wzruszeń podczas Carpathia Festival 2020

Kultowe przeboje, których słowa śpiewały i wciąż śpiewają tysiące osób zgromadzonych na koncertach, rozpoczną tegoroczny XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival”. Scena na Rynku w Rzeszowie ma rozbrzmiewać wspaniałą muzyką od 15 do 17 maja 2020 r. Gościem Honorowym Festiwalu będzie Danuta Błażejczyk. Wielka gwiazda polskiej sceny muzycznej zamierza w Rzeszowie świętować 35-lecie pracy artystycznej i uświetni ceremonię otwarcia festiwalu.

To był debiut, o jakim marzy niejeden artysta. 35 lat temu Danuta Błażejczyk piosenką „Taki cud i miód”, ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zaśpiewała po raz pierwszy na scenie w Opolu. Jazzująca artystka zdobyła nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną i wkrótce nagrała pierwszą płytę. Przebój, który stał się jej przepustką do sławy, zaśpiewa znów, 16 maja br., na Rynku w Rzeszowie podczas otwarcia XVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki
„Carpathia Festival”, w koncercie „Lubię wracać tam, gdzie byłem…” Obok Danuty Błażejczyk na scenie pojawi się także jej córka Karolina Błażejczyk oraz Soliści i Reprezentacyjna Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek – dyrektor szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”. Ze sceny popłyną melodie największych przebojów z repertuarum.in. Anny German, Danuty Rinn, Miry Kubasińskiej, Kasi Sobczyk, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty czy Czesława Niemena. To wyjątkowy, autorski projekt dr Anny Czenczek, według jej pomysłu i scenariusza. Do współpracy po raz kolejny zaprosiła znakomitego muzyka Tomasza Filipczaka, który dodał piosenkom ciekawych, świeżych brzmień. Wszystkie w nowych, autorskich aranżacjach.
On również pokieruje Orkiestrą Festiwalową podczas premiery 16 maja na Rynku w Rzeszowie. Anna Czenczek przygotowała wokalnie uczniów CSW. Szkoła w tym roku świętuje jubileusz 20-lecia, więc podczas koncertu nie zabraknie wzruszających chwil.

Gwiazda z Opola
Danuta Błażejczyk to jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Zdobywała nagrody na festiwalach krajowych i zagranicznych. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej
w przedstawieniach: „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra”, a także w serialu „Lokatorzy”.
Poza wyjątkowymi warunkami wokalnymi, piosenkarka słynie z pogody ducha i otwartości. Jej jubileuszowe koncerty cieszą się wielką popularnością. Kiedy w 2015 roku świętowała XXX-lecie pracy artystycznej, koncerty inaugurujące jubileusz odbyły sięm.in. w Warszawie, w Teatrze Żydowskim i Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a zaproszenie na scenę przyjęłam.in. Anna Maria Jopek, Anna Jurksztowicz i Kayah. Warto dodać, że Danuta Błażejczyk założyła i prowadzi Fundację Apetyt na Kulturę, która wspiera uzdolnioną artystycznie młodzieżą oraz realizuje wyjątkowe i ambitne wydarzenia artystyczne DaArtystka. W 2011 roku otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis - Zasłużonym dla Kultury Narodowej. Teraz swoim talentem, specyficzną barwą głosu i niebywałą muzykalnością wesprze młodych artystów z CSW.

20 lat CSW w Rzeszowie
Centrum należy do rzeszowskich placówek oświatowo-wychowawczych, w których młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym, dykcją i recytacją z elementami gry aktorskiej, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji oraz stylizacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Dyrektorem Szkołę  od  2000 roku jest Anna Czenczek, doktor w dziedzinie sztuki muzycznej, międzynarodowa jurorka, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, a zarazem producentka, animatorka kultury, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielką emisji głosu oraz polska przedstawicielką Międzynarodowej Organizacji TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Pod jej dyrekcją uczniowie CSW wyśpiewali już ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, oraz telewizyjnych programach.
Anna Czenczek wykreowała w Rzeszowie markę Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, na który przyjeżdżają z autorskimi piosenkami artyści z niemal całego świata. Dla wielu z nich udział w „Rzeszów Carpathia Festival” stanowił pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów. Wśród nich warto wymienić: zespół Pectus, Kasię Popowską, Sarsę czy Kasię Moś. Na rzeszowski festiwal przyjeżdżają soliści i zespoły.

 W tym roku podczas przesłuchań  festiwalowych i koncertów odbywających się w ramach „Carpathia Festival” XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów 2020, artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Tomasza Filipczaka – pianisty, aranżera, kompozytora, dyrygenta i producenta muzycznego, który współpracował z Teatrem Muzycznym „Roma”, Teatrem Muzycznym w Gdyni, warszawskim Teatrem „Rampa”, Teatrem Studio Buffo, był kierownikiem muzycznym programu „Jaka to melodia”, a od 2018 roku jest kierownikiem muzycznym Teatru „Syrena”. Wraz z nim w festiwalowej orkiestrze zagrają: Mirosław Wiśniewski – bas, Przemysław Kuczyński – perkusja, Jan Malecha – gitary, Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz – trąbka, Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony oraz Andrzej Rękas – puzon.

Pomysł, scenariusz, przygotowanie wokalne, opieka artystyczna: Anna Czenczek

Aranżacje: Tomasz Filipczak
Specjalnie na to wydarzenie kostiumy przygotowuje
Ewelina Dec - ALETTE - PARTNER WYDARZENIA

Więcej informacji już wkrótce!