Ułatwienia dostępu

Anna Majeranowska-Widomska

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam w 2004 roku, gdy razem z Ewą Zemanek i Szczepanem Cieślakiem, we współpracy z ks. Andrzejem Zawadą, założyliśmy zespół występujący na scenie muzyki chrześcijańskiej w latach 2004-2013 pod nazwą Magnificat.

Zespół, którego zostałam główną wokalistką, osiągnął liczne sukcesy:
● Grand Prix podczas Festiwalu Psallite Deo 2008 w Kętach,
● Grand Prix podczas Festiwalu Cantate Deo 2010 w Gliwicach,
● II miejsce podczas Festiwalu Maranatha 2012 w Świdniku,
● występ w telewizyjnym programie “My, Wy, Oni” w TVP (2010),
● występ w Madrycie podczas Światowych Dni Młodzieży 2011.

W 2013 roku po licznych zmianach personalnych, wraz z grupą współpracujących ze mną muzyków, postanowiliśmy zmienić profil działalności zespołu i powołać do życia projekt pod nazwą Retrospekcja. Jego priorytetem od początku jest autorska twórczość połączona z opracowywaniem utworów z lat 70. i 80. w nowych aranżacjach. W 2016 roku stworzyliśmy także trio występujące jako Retrospekcja Akustycznie.
Zespół do dnia dzisiejszego wykonał kilkaset koncertów w całym kraju oraz poza jego granicami. Największymi sukcesami grupy są: zdobycie pierwszej nagrody oraz występ w Amfiteatrze Kadzielnia podczas Festiwalu Alleluja czyli Happy Day w Kielcach w 2019 roku, występ dla młodzieży z całego świata w Bielsku-Białej podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 oraz liczne koncerty poświęcone pamięci Anny Jantar.
W 2019 roku przygotowałam recital dyplomowy na zakończenie Szkoły wokalno-aktorskiej w Krakowie. Zawierał on najważniejsze dla mnie utwory od początku mojej muzycznej drogi do dnia obecnego. Były to piosenki zarówno autorskie, jak i aranżacje, które wywarły największy wpływ na mój rozwój artystyczny.
Pozytywne recenzje dotyczące recitalu zmotywowały mnie do stworzenia od podstaw w 2020 roku koncertu pamięci Anny Jantar pt. “Radość najpiękniejszych lat”. Byłam pomysłodawczynią projektu, autorką scenariusza i części aranżacji.
Od najmłodszych lat rozwijałam swój warsztat wokalny w formie indywidualnych lekcji. Czerpałam wiedzę od nauczycieli, specjalizujących się w różnych gatunkach muzycznych. Kształcenie słuchu oraz teorię muzyki rozwijałam ucząc się gry na flecie poprzecznym.
Po raz pierwszy umiejętności wokalne zaczęłam rozwijać pod okiem Kasi Zaręby, specjalizującej się w wokalistyce jazzowej, w 2009 roku. Następnie odebrałam naukę klasycznej emisji głosu i techniki belcanto od Joanny Korpieli-Jatkowskiej. W zakresie śpiewu aktorskiego i umiejętności teatralnych kształciłam się przez dwa lata u Agaty Myśliwiec-Grzęślewicz. Pobierałam także lekcje u Justyny Masny w zakresie wokalistyki jazzowej. Od dwóch lat pracuję intensywnie nad rozwijaniem skali głosu, emisją, artykulacją i techniką miksu z Justyną Janik, specjalizującą się w wokalistyce estradowej.
Od momentu rozpoczęcia pracy w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej w 2015 roku współtworzyłam wydarzenia wystawiane w tej instytucji:
● widowisko muzyczne “W miłości sens” do poezji Renaty Morawskiej w 2017 roku
● widowisko muzyczne “A los jak los” do poezji Aleksego Wróbla, z którym wystąpiłam w londyńskim “Jazz Cafe” w 2019 roku
● musical “Pewnego razu w Bielitz” z 2021 roku - główna rola
● widowisko muzyczne “Prawie stałość” do poezji Renaty Morawskiej w 2022 roku
● widowisko muzyczne “Olśnienia” do poezji Juliusza Wątroby w 2023 roku
W 2023 roku wystąpiłam w koncercie piosenek Jacka Lecha “Moje serce należy do gór” organizowanym przez Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich.
Wykształcenie:
/ Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
2010-2013 studia licencjackie, kierunek: Filologia polska

/ Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
2013-2015 studia magisterskie, kierunek: Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

/ Szkoła Wokalno-Aktorska w Krakowie
2016-2018 szkoła policealna, uzyskany tytuł: Aktor scen muzycznych

Media

Uwierz w siebie
Więcej w tej kategorii: « Magdalena Lasota Bartłomiej Matłosz »