Ułatwienia dostępu

Sylwia Zelek-Golonka

Sylwia Zelek-Golonka „Limanowska Anna German. Swym śpiewem wyciska łzy i kruszy skały”
[GAZETA KRAKOWSKA]
Wie, o czym śpiewa, swoim głosem przekazuje emocje płynące prosto z jej serca. Najważniejsze dla niej jest wzruszenie słuchacza...
Swoją interpretacją utworu „Nie żałuj” wzruszyła uczestników Gali Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny w Filharmonii Narodowej.
Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Finalistka Międzynarodowego Finału Festiwalu Piosenki- Anna German w Moskwie. Wielbicielka poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej. Zdobywczyni III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Estradowej Piosenki „Witebsk 2018”. Śpiewa nie tylko w Polsce, ale i za granicą m. in. w Chicago koncerty dla Polonii, Moskwie, Uzbekistanie i Meksyku. Wykonuje repertuar z muzyki klasycznej jak również z rozrywkowej. Uczestniczka telewizyjnego show „Bitwa na głosy” i programu „Szansa na sukces”. Współpracowała z Andrzejem Lampertem&Jesus Squad, śpiewając w chórze na Ekumenicznym Koncercie "Bądź jak Jezus". Na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej można było ją oglądać w Operze „Wesele Figara” , „Don Giovanni i „Carmen” w koncercie Muzyka Filmowa Ennio Morricone i Whitney Houston Symfoniczne w sala Kongresowej w Warszawie. W ramach święta reformacji Johanna Sebastiana Bacha można było ją usłyszeć w Kantatach Gott der Herr ist Sonn und Schild BWV 79 i Ein feste Burg is unser Gott BWV 80 wykonanych w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Swoją edukacje muzyczną rozpoczęła już w szkole podstawowej, brała chętny udział w akademiach i przedstawieniach. W czasie nauki w szkole średniej została aktywnym członkiem szkolnego zespołu „Consonans” oraz zespołu „BIG BAND” Echo Podhala działającym przy Limanowskim Domu Kultury. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w Limanowej w klasie gitarze klasycznej. W 2016 roku obroniła tytuł magistra i zakończyła edukacje w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność śpiew estradowy. Przez rok prowadziła zajęcia z przedmiotu interpretacja piosenki i emisja głosu na tym uniwersytecie.
Absolwentka klasy śpiewu dr hab. Małgorzaty Ratajczak Akademii Muzycznej w Krakowie i prof. Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego p, o specjalności: opera.
Swój warsztat wokalny kształci także podczas kursów mistrzowskich między innymi z Piotrem Beczałą czy Elżbietą Zapendowską a także bierze czynny udział w seminariach wokalnych między innymi: Międzynarodowe Seminaria Naukowe GŁOS-CIAŁO-EKSPRESJA 20.11.2020r. Obecnie na stałe współpracuję i koncertuje z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, jest aktorką Teatru Stu i prowadzi zajęcia z emisji głosu.

Media

Mów mi prawdę
Więcej w tej kategorii: « Aleksandra Wajda