Ułatwienia dostępu

Sara Chmiel

Sara Chmiel - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka musicalowa. Rozpoczęła przygodę ze sceną w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, we wczesnej młodości wygrywając liczne festiwale muzyczne w kraju i zagranicą. Jednym z przełomowych kroków w jej muzycznej karierze był występ na Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009 gdzie, zajęła II miejsce w konkursie DEBIUTY.

W tym samym roku rozpoczęła pracę w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, rok później w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Jest półfinalistką programu „Mam Talent” w TVN. W 2011 roku została wokalistką zespołu Łzy z którym regularnie koncertuje. Zagrała setki koncertów w tym dwukrotnie na Woodstock Festiwal. Na swoim koncie ma już 4 studyjne albumy oraz 4 solowe single.

Prywatnie żona producenta muzycznego Andrzeja Gromala (Gromee) i mama trójki dzieci. Jej ostatni singiel „Ty i Ja” znalazł się w czołówce listy airplay ZPAV czyli listy najczęściej granych utworów w stacjach radiowych. Piosenka również była prezentowana w koncercie PREMIERY na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Artystka miała przyjemność występować w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku wraz z Gromee który ze swoim utworem „Light Me Up” reprezentował Polskę. Wokalistka jest również współautorką utworów flagowych tzw „common song” dla Eurowizji Junior w latach 2019 „Share the Joy” i 2020 „Move the world”.

Więcej w tej kategorii: Lombard »