Gabriela Blacha

Gliwice / Polska

Komponuje swoją autorka muzykę i pisze teksty. Całość ubiera w barwne i bogate aranżacje, a w tym wszystkim towarzyszą jej doświadczeni muzycy: Martyna Sołtysik, Radek Pendziałek, Łukasz Forest Piechota i Michał Dziewiński. To podstawowy skład zespołu, który czasem rośnie - jak przystało na rodzinę.

Historia zaczęła się od duetu z gitarzystą Radkiem Pendziałkiem. Tę współpracę zapoczątkował sam utwór „Jakubowy Dar", a następnie „Mamo". Pierwszy z wymienionych, szybko stał się numerem jeden "Listy z Mocą" Radio RDN Nowy Sącz, a także "Częstograjem" w Radio Anioł Beskidów.

W roku 2017 ukazał się autorski album artystki, zatytułowany „Jakubowy Dar". Premierowy koncert odbył się w Jazovii podczas Palm Jazz Festival. Płyta stała się "Płytą Tygodnia" Radia Niepokalanów oraz często gościła w specjalnej audycji Polskie Radio Czwórka. Od tego momentu usłyszeć można było już kolejne single, które zapowiadają następny krążek: „Zakołysze", „Chwileczka", „Ilekroć", „1,2,3" czy „Kiedy zrozumiem".

Wraz z liderką, zespół odwiedził już wiele pięknych miejsc, grając koncerty, a także warsztaty gospel m.in. w .Katowice, Mariacka Bless Night, Imielin, Jarocin Festiwal Muzyki Pozytywnej, Szczecinek, Opole i wielu innych..

Autorskim projektem, którego jestem organizatorem jest Wesoły Wędrownik - koncert twórczości Norberta Blachy. To wydarzenie dedykowane mojemu tacie, które podczas koncertu czy warsztatów, przyciąga swymi nietuzinkowymi kompozycjami i aranżacjami Negro Spirituals and Gospel jego autorstwa. Jest to cykliczne wydarzenie które odbywa się od 2012 roku, w różnych miejscach m.in Głogówek, Opole, Gliwice. Mieliśmy okazję być gośćmi Dzień Dobry TVN. www.wesolywedrownik.pl

Absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wokalistka, kompozytorka,skrzypaczka, realizator nagrań w Studio B1 którego jest właścicielem gdzie kontynuuje dziedzictwo swojego taty Norberta Blachy.

Zobacz również