Ania Rydz

Rzeczyca / Polska

Ania Rydz

Wychowałam się w małej wsi Sadykierz w woj. łódzkim. Gdy miałam jedenaście lat zaczęłam swoją przygodę ze śpiewem. Początkowo był to łódzki chór im. Karola Szymanowskiego. Właśnie z nim odbyłam trasę koncertową po Włoszech a także śpiewałam u papieża Jana Pawła II. Następnie zaczęłam uczyć się gry na gitarze i flażolecie u Jana Czerskiego.

Byłam w najlepszej grupie flażolecistów w Polsce. Jednak najbardziej ciągnęło mnie do śpiewu. Profesjonalną naukę śpiewu zapoczątkowały lekcje w Studiu Piosenki w Tomaszowie Maz. pod okiem Katarzyny Borowskiej i Piotra Goljata. Tam zaczęła się moja przygoda ze śpiewaniem na festiwalach piosenek poetyckich a także żołnierskich jako solistka a także
w zespole “El Fuego”.

Jednocześnie przez dwa lata uczyłam się tańców nowoczesnych w klubie sportowym "ASTER". Na mistrzostwach świata w Chorwacji w 2008 zdobyłam wicemistrzostwo świata w tańcu brzucha (belly dance). Także w 2008 roku wzięłam udział w Miss Polonia Nastolatek woj. łódzkiego, gdzie zdobyłam tytuł Miss Talentu.

Jestem laureatką wielu konkursów i festiwali o różnych rangach, m.in. pierwsze miejsce na ogólnopolskim festiwalu TEN TON 2009 czy Grand Prix na festiwalu kolęd przyznane przez Mietka Szcześniaka. Od wielu lat występuję z wieloma zespołami coverowymi.

Od 2019 roku prowadzę własną agencję muzyczną AIR MUSIC, w której zajmuję się obsługą muzyczną wydarzeń - sprzedażą zespołów coverowych na potrzeby eventów korporacyjnych, obsługi muzycznej restauracji czy imprez okolicznościowych.

www.airmusic.pl

W 2020 roku wydałam album „W drodze” nagrany ze znakomitymi polskimi muzykami jazzowymi. Powstał z inspiracji podróżami i marzenia nagrania ulubionych piosenek w smooth jazzowych aranżacjach. Wybór piosenek był efektem osobistych pobudek, wspomnień z podróży oraz emocji jakie towarzyszyły przy słuchaniu każdej z nich.

Aktualnie skupiam się na tworzeniu autorskiego materiału na pograniczu muzyki pop/rock, którą od lat pasjonuję się i przyszedł czas na spróbowanie swoich sił w autorskiej drodze. Jestem autorką tekstów oraz współkompozytorką swoich piosenek.

Poza muzycznymi działaniami skończyłam licencjat z pedagogiki specjalnej na specjalizacji resocjalizacja oraz oligofrenopedagogika a także jestem magistrem dziennikarstwa
i komunikacji społecznej. Jednak mimo skończonych studiów w innych dziedzinach życia, wybrałam tory muzyczne i nadal chce działać w branży muzycznej jak dotychczas. Jest to moja pasja i praca jednocześnie.

Więcej w tej kategorii: « Sylwia Piotrowska Julia Sibielak »

Zobacz również