Julia Węgrowicz

Warszawa / Polska

Julia Węgrowicz jest wokalistką i autorką tekstów zamieszkałą w Warszawie. Ma 28 lat i aktualnie studiuje Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Warszawskiej Szkole Filmowej.
W latach 2006 - 2012 występowała na deskach Teatru Muzycznego Roma w spektaklach „Akademia Pana Kleksa”, „Upiór w Operze” oraz „Les Miserables” jako wokalistka i aktorka. Na płycie TM ROMA promującej musical „Akademia Pana Kleksa” zaśpiewała z Magdaleną Tul piosenkę finałową „Magiczna siła wyobraźni” do muzyki Andrzeja Korzyńskiego. Wtedy też poznała Łukasza Zagrobelnego, którego wspierała wokalnie na koncertach promujących Jego płytę „Ja tu zostaję”. W roku 2012 była uczestniczką V edycji "The Voice of Poland” i dzięki piosence z repertuaru Jessie J „Domino” trafiła do drużyny Tomsona i Barona.
W roku 2016 Julia stworzyła z zaprzyjaźnionymi muzykami autorski tribute muzyczny „Adele Project”, w ramach którego Julia zaśpiewała wiele pięknych, zapomnianych utworów z twórczości Adele, choć nie zabrakło hitów takich jak „Hello” w nowej aranżacji.
Za najważniejszą nagrodę festiwalową Julia uznaje Super Grand Prix - nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaną w 2016r. w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lat 60-70 „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” w Wyszkowie, śpiewając utwór „Nie ma jak pompa” z repertuaru Maryli Rodowicz.
W 2020 roku w trakcie pierwszego lockdownu, Julia rozpoczęła współpracę online z grupą wokalną Voice Office, czego efektem była wspólna kompozycja „Obojętność”, traktująca o wydarzeniach, które mają miejsce aktualnie na świecie. To był impuls do rozpoczęcia własnej solowej drogi.
W 2021 roku Julia nagrała swój pierwszy solowy singiel o tytule „Ty Wiesz”, której produkcją zajął się Mateusz Krautwurst, a mastering zrobił Robert Szydło. Utwór „Ty Wiesz” to historia pełna niepewności i nadziei o tym, że czasem warto oddać się miłości czy pasji, nie oczekując niczego w zamian. Julia w najbliższym czasie planuje produkcję kolejnego singla.

Więcej w tej kategorii: « Angelika Wdowczyk Kseniia Tsarenko »

Zobacz również