Kamil Franczak - FRANKY

Kamil Franczak - FRANKY. Wokalista, aktor i autor tekstów. Artysta Teatru Rozrywki w Chorzowie, z którym współpracuje od 2011 roku, grając główne role we flagowych produkcjach musicalowych, zdobywając sympatię śląskiej publiczności. Obecnie można go oglądać m.in. w spektaklach „Producenci”, „Młody Frankenstein”, „Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając”, czy w najgłośniejszej z ostatnich premier Rozrywki – „Cabaret”, w roli Mistrza Ceremonii.
FRANKY jest również konferansjerem i prezenterem telewizyjnym. Współprowadził młodzieżowy program „Poziom 2.0”, emitowany na żywo w TVP2. Był gospodarzem drugiej edycji flagowego show stacji TVS „8 smaków Europy” oraz współpracował przy weekendowym programie stacji „Weekend z TVS”. Był jednym z jurorów drugiej edycji programu „Śpiewajmy razem – All together now!” emitowanym przez telewizję Polsat.
Poza tym tworzy, nagrywa własne kompozycje oraz pisze teksty dla innych artystów, m.in. dla RH+, czy Karoliny Leszko. Był również wokalistą grupy Zero Procent, z którą został wyróżniony w opolskich Debiutach. Mają na koncie 2 autorskie albumy: „Inevitable” oraz „Nieuniknione”. Ponadto zdobył Grand Prix Festiwalu Al Legro – Tribute to Szpilman 2013, Grand Prix Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2018) oraz Grand Prix Grechuta Festival (Świnoujście 2018).