Marcin Zawora

Marcin Zawora ma 20 lat i pochodzi z Pustkowa koło Dębicy. Pierwsze artystyczne doświadczenia zdobywał już jako 3-latek, śpiewając w regionalnym Zespole Pieśni i Tańca „Wisłoczanie”. W międzyczasie jako 6 latek, rozpoczął karierę w sportowym tańcu towarzyskim, która trwała 10 lat. W jej trakcie zdobył tytuły mistrza okręgu podkarpackiego, był w finale mistrzostw Polski południowej oraz półfinale mistrzostw Polski. Skończył karierę sportową w wieku 16 lat, mając kategorię taneczną B w dwóch stylach tanecznych. Decyzja wiązała się z postanowieniem, by w całości oddać się muzyce, za która od dziecka tęsknił. Zaczął uczęszczać na profesjonalne lekcje śpiewu oraz kilka lat później, lekcje gry na fortepianie.

Przeprowadził się do Krakowa, by tam kontynuować edukację muzyczną w Natural Voice Perfection Institute. Rozpoczął również naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000”.
Mówi, że jego miłość do muzyki bierze się głównie z pasji pisania piosenek. Zaczął już jako 5-letnie dziecko, układając melodie na losowych słowach. Z biegiem lat i dzięki nieustannej edukacji, zaczął pisać pełnoprawne piosenki. W końcu rok temu, mając na koncie setki napisanych utworów, wydał debiutancki singiel „Samoloty”, do którego stworzył muzykę, tekst, a także scenariusz. Udało mu się to dzięki wsparciu krakowskiego producenta Adama Drzewieckiego, który usłyszawszy reinterpretację utworu „Kiedy umrę, Kochanie” Janusza Radka w wykonaniu Marcina, wręczył mu nagrodę specjalną w postaci bonu na 10 h w jego studiu „Drzewiecki Media Production”. Na tym samym festiwalu, a mianowicie „Tylko Polska Piosenka VI” z Januszem Radkiem zdobył nagrodę Grand Prix. Niedługo potem wydał kolejny singiel „Pierwszy śnieg”, który sam napisał i wyreżyserował. Za produkcję odpowiadał Jędrek Wołodko oraz Grzegorz Burkat, a za realizację obydwu klipów – Maciej Jurek.
Marcin marzy o wydaniu własnej płyty. Wśród jego osiągnieć jest także Grand Prix 28. konkursu „Śpiewaj razem z nami” i występ w koncercie „Niebo z moich stron” podczas Carpathia Festival 2018.

Więcej w tej kategorii: « Karina Zayets Maria-Solomija Zhekalo »