Kamil Kilian

Kamil Kilian ma 17 lat i pochodzi z Magnuszowic w województwie opolskim. Był uczestnikiem pierwszej edycji programu „The Voice Kids” w drużynie Dawida Kwiatkowskiego.

W 2020 roku w programie „Szansa na Sukces” w odcinku poświęconym Andrzejowi Zausze, otrzymałem pierwsze wyróżnienie za wykonanie piosenki „Bądź moim natchnieniem”. Na swoim koncie mam już trzy single: „Droga do marzeń”, „Sennik” oraz „Chcę”. Pierwsze kroki na scenie stawiał jako 8-letni chłopak w Ośrodku Kultury w Niemodlinie.
Jest laureatem wielu konkursów i festiwali, zarówno w kraju, jak i za granicą. W programie „The Voice Kids” zaprezentował przebój zespołu The Wanted „Walks Like Rihanna”. Udział w programie zakończył na etapie bitew, w którym zaśpiewał „Duchy tych co mieszkali tu” z filmu „Mój brat niedźwiedź”. Po programie wraz z czeskim producentem muzycznym Jezzpi nagrał swój debiutancki singiel, pt. „Chcę”. W październiku 2019 roku premierę miał singiel zatytułowany „Sennik”, a w lutym 2020 roku ukazał się trzeci singiel „Droga do marzeń”, do którego tekst i muzykę napisał Kamil Koksa. W najbliższym czasie ma ukazać się czwarty singiel „Mów mi”, który będzie częścią debiutanckiej płyty.

Więcej w tej kategorii: « Magdalena Białorucka-Ogorzelec