Gabi Blacha

Komponuje swoją autorka muzykę i pisze teksty. Całość ubiera w barwne i bogate aranżacje, a w tym wszystkim towarzyszą jej doświadczeni muzycy: Martyna Sołtysik, Radek Pendziałek , Łukasz Forest Piechota i Michał Dziewiński.
Jej historię zapoczątkował utwór „Jakubowy Dar”, a następnie „Mamo”. Pierwszy z wymienionych, szybko stał się numerem jeden “Listy z Mocą” Radio RDN Nowy Sącz, a także “Częstograjem” w Radio Anioł Beskidów.
W roku 2017 ukazał się autorski album artystki, zatytułowany „Jakubowy Dar”. Premierowy koncert odbył się w Jazovii podczas Palm Jazz Festival. Płyta stała się “Płytą Tygodnia” Radia Niepokalanów oraz często gościła w specjalnej audycji Polskie Radio Czwórka.
Od tego momentu usłyszeć można było już kolejne single, które zapowiadają następny krążek: „Zakołysze”, „Chwileczka”, „Ilekroć”, „1,2,3” czy „Kiedy zrozumiem”.
Wraz z liderką, zespół odwiedził już wiele pięknych miejsc, grając koncerty czy warsztaty gospel. Autorskim projektem, którego jest organizatorem od dwunastu lat, to Festiwal twórczości Norberta Blachy Wesoły Wędrownik. To wydarzenie dedykowane mojemu tacie, które podczas koncertu czy warsztatów, przyciąga swymi nietuzinkowymi kompozycjami i aranżacjami Negro Spirituals and Gospel jego autorstwa. Jako realizator, nagrywam różnych artystów oraz własną muzykę w Studio B1, którego jestem właścicielem. Miejsce to od lat zapewnia dom dobrym projektom muzycznym, szczególnie spod znaku gospel, klasyki, jazzu i muzyki kameralnej, a co najważniejsze, kontynuuje dziedzictwo mojego taty - Norberta Blachy.

Więcej w tej kategorii: Klaudia Borczyk »