Klaudia Borczyk

Pisze piosenki wierszem, śpiewa sercem.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Dźwięku w Warszawie (produkcja muzyczna). Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, chórzystka (Bracia Kacperczyk, Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski, Ania Rusowicz, Kamil Bednarek), współprowadząca chór gospel AMEN Adoramus (UK), instruktorka wokalna. Marek Niedźwiecki porównuje jej głos do Kayah, a jej autorskie piosenki leciały już w m.in. Radio 357 i Radio Nowy Świat oraz audycjach Pana Marka “Zakamarki” oraz “Kieruj się na południe”. Najnowszy, trzeci singiel pt. “ Bez” pojawił się na najważniejszych playlistach Spotify: New Music Friday Polska, Fresh Finds Polska, Alternatywna Polska, EQUAL Polska oraz w takich rozgłośniach radiowych jak: Radio Nowy Świat, Radio 357, Radio Dla Ciebie.
Zwyciężczyni Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko. Laureatka jednego z odcinków programu Szansa na Sukces oraz uczestniczka The Voice of Poland. Ma za sobą wspólne występy z Patrycją Markowską, Kasią Wilk, Piotrem Cugowskim, Kubą Badachem (Festiwal Zaczarowanej Piosenki) oraz Ragnarem Olafssonem (Islandia).
Wokalistka sesyjna w trakcie nagrań do piosenki autorstwa Ralpha Kamińskiego “Ponad wszystko, mimo wszystko”.
Kompozytorka i wykonawczyni piosenek premierowych zaprezentowanych podczas 56. Koncertu Galowego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie „Lema Pamięci: Czarne Lustro”.
Proces tworzenia piosenek to dla niej terapia, nauka poznawania prawdziwej siebie i obecnie najbezpieczniejsza jej znana forma przeżywania i wyrażania uczuć. Czasem po prostu lepiej coś zaśpiewać niż powiedzieć. To również droga do zrozumienia relacji międzyludzkich, przepracowania bolesnej przeszłości i pogodzenia się z nią. Ukrywa dosłowność za różnymi metaforami i zabawami słownymi, ale bardzo to lubi. Szczególnie jeżeli dotyczą zjawisk przyrodniczych i odnoszą się do natury. Wierzy, że dzięki temu każdy może znaleźć w jej piosenkach coś dla siebie.

Social media:

https://www.facebook.com/klaudiaborczykmusic
https://www.instagram.com/klaudiaborczyk/
https://www.youtube.com/klaudiaborczyk

Więcej w tej kategorii: « Gabi Blacha Karolina Fryt »